Ноле силни је шампион Мастерса у Риму!

15-05-2022 05:24:34 | | фото: © AP/ vostok.rs |

Недеља из снова за Новака у главном граду Италије!

Феноменалних шест дана у Риму најбољи тенисер света крунисао је шестом титулом на турниру „Интернационали БНЛ д’Италиа“ победом у финалу над Стефаносом Циципасом (Грчка, 4) резултатом 6:0, 7:6 (7:5).

Ово је Новакова 87. титула у каријери, 38. Мастерс и прва у 2022. години.

Новак је тајфунски прошао кроз први сет. Три пута је одузео сервис Грку и добио први период игре без изгубљеног гема, 6:0. Србски тенисер је током првог сета убацио чак 87% првих сервиса од којих је реализовао 92%. Освојио је 27 поена наспрам свега 10 ривала.

Налет из првог сета Новак није успео да задржи у другом. Пад у игри је био евидентан, што је Циципас искористио и после само једног брејка дошао до 1:4. Новак је успео да се врати у последњем тренутку. На 3:5 за противника вратио је брејк и изједначио на 5:5. Први носилац је био бољи у тај-брејку, добио га резултатом 7:5 и постао најстарији шампион турнира у Риму.

Финални меч је трајао један час и 36 минута.

Мастерс турнир у Риму био је Новакова последња припрема за други грен слем у сезони, Ролан Гарос, на којем ће од 22. маја до 5. јуна бранити титулу.

Ноле је два пута у каријери био шампион Отвореног првенства Француске, 2016. и 2021. године. У прошлогодишњем финалу је после преокрета срушио Стефаноса Циципаса резултатом 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Извор: novakdjokovic.com