Баскеташи Србије троструки европски шампиони

13-09-2021 08:00:41 | | Баскеташи Србије и женска репрезентација Шпаније, фото: twit |

Репрезентација Србије у баскету 3x3 освојила је Европско првенство у Паризу, пошто је у финалу савладала селекцију Литваније са 20:14. Србија је тако била најбоља у Европи трећи пут за редом.

Сјајно одигран турнир испод Ајфеловог торња у Паризу, Србија крунише убедљивом игром у финалу против Литваније.
Репрезентација Србије у саставу Пашајлић, Мајсторовић, Васић и Ратков, попут меча са Русијом, готово читавог меча имала је предност и ниједног тренутка није довела победу у питање.

Литванија је прва повела, али након почетног одмеравања снага, није имала одговора за комплетну игру наше селекције, која је била расположена и у игри под кошем, али и у шуту са дистанце.

He crossed him into another dimension! #3x3Europe @ pic.twitter.com/04tVm6eG9y

— FIBA3x3 (@FIBA3x3) September 12, 2021

"It was an amazing journey with these guys!"

Instant reaction from Dejan Majstorovic as @KSSrbije win #3x3Europe Cup Gold!pic.twitter.com/dk8Xvu1N1g

Србија је тако дошла до трећег узастопног злата на Европским првенствима, прво без Душана Домовића Булута у свом саставу.

Your #3x3Europe Cup Gold Medalists!

@KSSrbije and @BaloncestoESP! pic.twitter.com/EvkuhT7CYr

На путу до треће титуле на ЕП, Србија је у нокаут фази редом елиминисала домаћина Француску, Русију и потом Литванију.

Basketaši 3x3 su ŠAMPIONI Evrope!!

Naši basketaši pobedili su reprezentaciju Litvanije sa 20:14 u finalu Evropskog prvenstva koje se održava u Parizu u tako osvojili ZLATNU medalju.

Bravoo momcii #europeanchampionship #3x3 pic.twitter.com/Gd8nnDN9yb

— Team Serbia (@OKSrbije) September 12, 2021

Треће место освојила је Пољска, која је поенима у последњој секунди савладала Русију.