СП у рукомету: Хрватска и Данска прошле даље

23-01-2013 11:09:00 | | Теа Глизијан/Фото: handball-pl |

Познати су и остали полуфиналисти СП у рукомету. Хрватска је славила против фаворизоване Француске,а Данска против Мађарске.

Данска рукометна репрезентација пласирала се у полуфинале СП-a у рукомету , који се оджава у Шпанији , након што је побиједила екипу Мађарске резултатом 28-26. Након незанимљивог првог полувремена у којем су Данци имали чак седам голова предности (18-11), у другом су Мађари заиграли боље. Серијом голова смањују предност Данске  на само 3 гола разлике, па је на семафору у 42 минути стајало 21-18.

У неизвјесну завршницу ушло се када је Ласло Нађи, минут и по прије краја, постигао свој 8 гол на утакмици. и смањио заостатак Мађара на само гол разлике. Ипак , 30 секунди прије краја,коначан резултат поставља Хенрик Мелгард својим првим голом за Данску.

Најефикаснији у редовима Данске био је Ханс Линдберг са 10 голова, а код Мађара Ласло Нађи са 8.

У другој утакмици Хрватска је славила против Француске са 30-23. Прво полувријеме је било врло неизвјесно, играло се гол за гол, али је ипак Хрватска отишла на одмор са предношћу од 13-12. У наставак рукометаши Славка Голуже улазе концентрисанији и праве серију за лаганих +3 (15-12). Француска је још само једном успијела  да се приближи на гол заостатка, али не и да преокрене резултат.

Најбољи Хрват на утакмици био је Домагој Дувњак са 9 голова, док је Седрик Сорхаиндо, са 5 голова,био најбољи стријелац Француске.

Претходно су се у полуфинале СП-а пласирале Словенија и Шпанија.