Сосиједад нанио први пораз Барси

19-01-2013 09:21:00 | | Спортал/ С.М./ |

Фудбалери Реал Сосиједада побједили су Барселону,после преокрета, са 3:2 и тако направили велико изненађење у 20. колу шпанске Примере.

Барселона је по први пут ове сезоне у Примери изгубила. На "Аноети" Реал Сосиједад је покорио мађионичаре са "Ноу Кампа", који су водили са 2:0, али је тим из Сан Себастијана начинио преокрет и на крају славио са 3:2. Јунак утакмице из редова домаћина је Иманол Агирече, који је постигао побједоносни погодак у 91. минуту и тако су приче да је екипа Тита Виљанове непобједива, пале у воду. Реал Сосиједад не само да је успео да одоли моћној Барселони, него је успео да начини сензацију о којој ће се причати наредних дана, и то у последњим тренуцима меча, када су сви мислили да ће дуел бити окончан подјелом бодова.

Већ у седмом минуту Барселона је повела. Стрелац је био Лионел Меси. На 2:0 повисио је Педро, кога је проиграо Дани Алвеш. Вођство гостију није пољуљало борбени и храбри тим из Сан Себастијана. Домаћин смањује у 41. минуту  преко Кастра. Исти играч је неколико минута после искључења Пикеа, уз помоћ Маскерана, кога је закачила лопта, донео изједначење - 2:2. Са играчем мање, Барса није издржала до краја.  Карлос Мартинез је пробио по десном боку, упутио одличан центаршут, а Агирече са само пар метара лако успијева да савлада Валдеса, и тиме прекине Барсин низ од 12 узастопних побједа у Примери.

Барселона је у претходних деветнаест кола од могућих 57 бодова освојила 55, а после првог неуспеха, предност у односу на пратиоце вероватно ће бити смањена. Атлетико сада заостаје 11, а Реал 18 бодова за лидером.