Серија А: Побједа Јувентуса, нови кикс Интера

03-02-2013 05:21:00 | | Г.М/Фото: sportsport.ba |

Нову побједу забиљежио је лидер италијанске Серије А Јувентус на готовању код Кјева резултатом 2:1. Изненађење је направила Сијена која је на свом стадиону савладала Интер 3:1.

Јувентус је овом побједом задржао предност од три бода у односу на другопласирани Наполи који је такође забиљежио побједу у овом колу против Катање ретултатом 2:0 головима Хамшика и Канавара.

"Стара дама" је до новог тријумфа дошла захваљујући одличној игри у првом полувремену. Први гол за торински клуб постигао је Алесандро Матри у десетој минути да би на 2:0 повисио Стефан Лихтштајнер у 42. минути и тако поставио резултат првог дијела игре. У наставк је Јувентус ушао доста опуштеније што је искористио нападач домаћих Сирил Теаро и у 52. минути смањио резултат на 2:1. Међутим, Јувентус поново успоставља теренску иницијативу и мирно приводу утакмицу крају те кући одлази са нова три бода у џепу.

За изненађење овог кола побринула се Сијена која је резултатом 3:1 надиграла Интер. Прво полувријеме донијело је доста узбуђења и три поготка. Повели су домаћи голом Емехаре у 21. минути да би већ у следећем нападу Касано изједначио на 1:1. До нове предности Сијена долази преко Сестуа већ у 25. минути.

У наставку утакмице виђен је још један погодак. У 55. минути одбрамбени играч Интета Криситјан Киву скривио је пенал за шта му је главни судија показао црвени картон. Сигуран извиђач био је Алесандро Росина за недостижну предност Сијене од 3:1.