Премијер лига: Побједе КПР-а и Астон Виле

09-03-2013 08:40:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

У суботу је у енглеској Премијер лиги одиграно свега четири меча 29. кола, а разлог томе су утакмице које се играју у оквиру ФА Купа. Важне побједе у борби за опстанак забиљежиле су екипе Квинс Парк Ренџерса и Астон Виле. "Полицајци" су побиједили Сандрленд резултатом 3:1, док Вила је била боља од Рединга 2:1.

Фудбалери Квинс Парк Ренџерса дошли до врло важна три бода иако су први примили погодак. Повео је Сандрленд преко Флечера у 20 .минути да би десетак минута касније француски нападач Лоик Реми донио изједначење. Предност домаћој екипи доноси Таунзенд у 70. минути да би преокрет комплетирао Џенас у самој завршници утакмице.

Такође, врло важну побједу уписала је и Астон Вила и то против директног конкурента у борби за опстанак. Екипа Пола Ламберта савладала је на гостовању екипу Рединга резултатом 2:1. Повели су домаћи аутоголом Бејкера у 32. минути да би већ у следећем нападу Вила дошла до изједначења голом Бентекеа. Три бода тиму из Бирмингема доноси доноси Агбонлахор.

У преостале двије утакмице Вест Бромвич Албион је савладао Свонси резултатом 2:1, док су Норич и Саутемптон одиграли без голова. У недељу још играју Њукастл-Стоук од 16 часова док ће дерби кола одиграти Ливерпул и Тотенхем од 17 часова.