Петарда Ливерпула, Сити побједио Фулам

19-01-2013 08:11:00 | Блиц | С.М. /Foto:blic |

У 23. колу Премијер лиге Ливерпул је са 5:0 савладао Норич, Давид Силва је постигао голове за победу Ситија од 2:0, док је једини преокрет приредио Рединг, побједивши Њукасл са 2:1. Свонси је добио Стоук са 3:1, Сандерленд Вигана са 3:2, а бодове су подјелили само Вест Хем и Квинс Парк са 1:1.

Ливерпул се поиграо са Норичом, а први гол виђен је у 25. минуту. Суарез се прошетао кроз одбрану гостију, противнички играч је умјесто интервенције асистирао Хендерсону, који са 20-ак метара доноси вођство. Увећао га је Суарез  десет минута касније на асистенцију Лукаша, али треба истаћи потез Стариџа. Ново појачање Ливерпула пропустило је лопту кроз ноге, чиме је "Ел Пистолеру" омогућен зицер. И Данијел Стариџ постигао је гол, рутински са петерца пласиравши у мрежу после додавања Даунинга са десног бока. Нокаут гостима приредио је капитен Џерард пројектилом са 30-ак метара у доњи леви угао. Штопер Норича Бенет, је запечатио аутоголом болан пораз, када је лопту прослиједио у своју мрежу после соло продора и шута Стерлинга.

Браниоце титуле из Манчестер ситија до побједе је водио Давид Силва. Већ у другом минуту су повели, када је репрезентативац Шпаније искористио одбитак, али су се "грађани" мучили да удвоструче предност све до 69. минута кад је исти играч распршио наде Фулама.

Њукасл је лијепо завршио полувријеме против Рединга захваљујући голу Кабајеа из слободног ударца у трећем минуту. Из мјеста је пласирао у рашље са 20-ак метара, али је шок за "свраке" режирао Ле Фондре. Само минут му је требао кад је у 70. ушао у игру да изједначи, а још шест да нокаутира домаћине.

Стоук је пружао отпор Свонсију до 49. минута и гола Дејвиса, а потпуно је пао када је Де Гузман постигао два гола за недостижних 3:0. Ипак, Стоук је дошао до почасног преко Овена у 91. минуту.

Лоик Реми је већ у 13. минуту игре на дебију постигао гол за Квинс Парк за вођство против Вест Хема на гостовању. Погодак најновијег појачања тима Харија Реднапа није био довољан, јер је повратник у редове "чекићара" Џо Кол изједначио за бод.

Виган је дочекао Сандерленд, али не и нове бодове. Иако су повели аутоголом Вона у петом минуту, Гарднер је изједначио са бјеле тачке, а до краја полувремена већ је било 3:1 за госте. Енрикез је у 79. минуту вратио Вигану наду за бод, али је Сандерленд сачувао бодове.