ЛШ: Велика побједа Милана

20-02-2013 10:49:00 | | Г.М./Фото: b92 |

Фудбалери Милана остварили су велику побједу на свом "Сан Сиру" против Барселоне резултатом 2:0 и тако направилили одличан резултат пред реванш меч. У другој утакмици вечери Галатасарај и Шалке су одиграли неријешено 1:1.

Прво полувријеме на "Сан Сиру" није донијело превише узбуђења. Барселона је имала теренску иницијативу током првих 45 минута али није успјела створити иоле озбиљну прилику за погодак. Најбољу шансу у првом дијелу игре имала је екипа Милана када је у 16. минути након убацивања из корнера шутирао Кевин Принс Боатенг али је лопта прошла поред лијеве стативе гола Виктора Валдеза.

За разлику од првог, друго полувријеме је било доста занимљивије. На први погодак се чекало до 57. минуте када за 1:0 погађа Боатенг. Први озбиљнији шут према голу Абијатија упутио је Инијеста у 76. минути али је био за мало напрецизан. Сјајно друго полувријеме "росонера" након одличног додавања Ел Шаравија крунисао је Мунтари голом у 80. минути што је био и коначан резултат утакмице.

У другој утакмици вечери која је остала у сјенци великог дербија између Милана и Барселоне, одиграли су на "Турк Телеком Арени" у Истанбулу домаћи Галатасарај и Шалке. На крају је било 1:1 чиме задовољнији могу бити гости из Гелзенкирхена. Повели су домаћи у 12. минути голом Бурака Јилмаза којем је ово био шести гол у Лиги шампиона ове сезоне чиме је избио на друго мјесто листе стријелаца иза Кристијана Роналда. Гости до изједначења стижу у самом финишу првог полувремена када коначан резултат поставља Џермејн Џонс.