ЛШ: Славље Бајерна и Малаге

13-03-2013 11:01:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

Екипе минхенског Бајерна и Малаге пласирале су се међу осам најбољих екипа Лиге шампиона. Баварци су прошли даље иако су вечерас поражени од Арсенала 2:0, док је Малага истим резултатом савладала Порто.

Познати су сви учесници четвртфинала овогодишњег издања Лиге шампиона. Поред Бајерна и Малаге, ту су још и Барселона, Галатасарај, Реал Мадрид, Борусија Дортмунд, Јувентус и Пари Сен Жермен.

Бајерн је прошао у четвртфинале захваљујући предности из прве утакмице када је побиједио са 3:1. Вечерас је екипи Арсена Венгера мало недостајало да направи велику сензацију и надокнади минус из првог меча. Ипак у томе нису успјели иако су се од такмичења опростили побједом.

Лондонски тим је повео на самом отварању сусрета голом који је постигао Оливије Жиру у трећој минути, да би коначан резултат поставио Лоран Кошијелни четири минуте прије краја меча. Ипак, то није било довољно за пролаз даље.

У другој утакмици пласман даље је изборила и шпанска Малага која је резултатом 2:0 побиједила Порто и тако надокнадила заостатак од једног гола из првог меча. Голове за побједу и историјски пласман међу осам најбољих европских екипа постигли су Иско и Роке Санта Круз.

Извлачење парова четвртфинала на програму је у петак од 12:00 часова.