ЛШ: Селтик преслаб за Јувентус, ПСЖ бољи од Валенсије на Местаљи

12-02-2013 11:46:00 | | Б.А. / ФОТО: Агенције |

У првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона видјели смо много узбуђења. Селтик је у Глазгову поражен од Јувентуса са 0:3, док је ПСЖ као гост био бољи од Валенсије са 2:1.

Селтик на домаћем терену није успио да се супротстави одличном Јувентусу. Тако су планови тима из Глазгова да ове године направи "искорак" у Лиги шампиона пропали већ на почетку.

Већ у 3. минуту Јувентус постиже водећи гол. Матри прихвата једну дубинску лопту, шаље је поред немоћног голмана Форстера, а са гол линије избија Амброуз. На "одбијанац" натрчава Маркизио и са два метра га шаље у мрежу. Пошто је лопта послије шута Матрија била прешла гол линију, њему се приписује погодак.

Након водећег гола гостију из Торина редале су се прилике и полуприлике се обе стране, међутим, резултат се до краја првог полувремена није мијењао.

Прво узбуђење у другом полувремену виђено је на страни Јувентуса. Након центаршута са лијеве стране, сам на петерцу био је Амброуз који главом шаље лопту у руке вечерас одличног Буфона.

То је било све што је Селтик успио да урди на овој утакмици. Само петнаест минута послије прилике Амброуза, Матри Доводи "Стару даму" у водство од 2:0. док тачку на и ставља Мирко Вучинић у 83. минуту меча. Овом побједом Јувентус је прктично осигурао мјесто у четвртини финала најјачег европског клупског такмичења.

У другом мечу на Местаљи су се састали Валенсија и ПСЖ, а послије велике драме на крају сусрета, гости су однијели сва три бода.

Парижани долазе у водство већ у 10. минуту. Пасторе испред шеснаестерца Валенсије одиграва пас за Лавеција који сјајно пролази двојицу играча и шаље лопту поред немоћног Гуаите.

На други гол чекало се до 43. минута. Моура тада пролази по десној страни и у средини проналази Пастореа који постиже гол за 2:0. Са тим резултатом се и завршава прво полувријеме.

У другом полувремену се стекао утисак да ће "Свеци" лагано привести утакмицу крају. Међутим, у 90. минуту утакмице послије сјјног продора Тиња Коште, Рами смањује на 2:1. И онда прави шок за екипу из Париза. Само минут послије примљеног гола, Златан Ибрахимовић ђоном удара Гвардада и добија директан црвени картон. ПСЖ ће тако у реваншу на Парку принчева бити ускраћен за помоћ свог најбољег играћа.

Наредни мечеви осмине финала Лиге шампиона биће одиграни сутра, а састају се Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, те Шахтјор Доњецк и Борусија Дортмунд.