ЛШ: Пролаз ПСЖ-a и Јувентуса

06-03-2013 11:15:00 | | Г.М./Фото: www1.skysports.com |

Фудбалери Пари Сен Жермена и Јувентуса изборили су пласман у четвртфинале Лиге шампиона. Парижанима је и реми против Валенсије од 1:1 био довољан за пролаз даље, док је "Стара дама" побједом од 2:0 избацила Селтик.

Након Реал Мадрида и Борусије Дортмунд, пласман међу осам најбољих екипа овогодишњег издања Лиге шампиона остварили су и ПСЖ односно Јувентус.

У доста изједначеном првом дијелу утакмице на "Парку принчева" није било озбиљнијих прилика за погодак. Најбољу шансу имали су гости преко Солдада у 15. минути меча и то је било све вриједно помена у првом полувремену. Треба рећи да у саставу ПСЖ-а није било Златана Ибрахимовића који одрађује суспензију од двије утакмице неиграња пошто је на "Местаљи" зарадио црвени картон.

У наставак меча Валенсија улази нешто офанзивније што је резултирало лијепим голом Жонаса у 55. минути. Међутим, домаћи до изједначења долазе десетак минута касније када уз доста среће погађа Лавеци. До краја меча гости су покушали да угрозе гол парижана али је ипак остало 1:1 што је екипи Карла Анћелотија било довољно за пласман у четвртфинале, први пут након 1995. године.

У другој утакмици, Јувентус је само завршио посао против Селтика побједом од 2:0, па је тако тренутни лидер италијанског првенства са укупних 5:0 надиграо шкотску екипу. Голове за побједу торинског клуба постигли су Алесандро Матри средином првог полувремена да би коначан резултат поставио Фабио Кваљарела у 65. минути сусрета.

Следеће седмице на програму су преостале реванш утакмице осмине финала у којима се састају, 12. марта, Барселона-Милан (0:2) и Шалке-Галатасарај (1:1) док ће дан касније снаге одмјерити Бајерн Минхен-Арсенал (3:1) и Малага-Порто (0:1).