ЛШ: Побједа Бајерна, ПСЖ извукао реми

03-04-2013 12:29:00 | | Г.М./Фото: b92.net |

Синоћ су одигране прве двије утакмице четвртфинала Лиге шампиона. Сигурну побједу забиљежио је Бајерн из Минхена на свом терену против Јувентуса резултатом 2:0, док је на "Парку принчева" меч између ПСЖ-а и Барселоне завршен без побједника 2:2.

У сусретима тренутних лидера у националним шампионатима, свакако задовољнији оствареним резултатима могу бити они из Њемачке, односно Шпаније.

Бајерн је на својој "Алијанц арени" у потпуности надиграо састав Јувентуса што је на крају резултирало сигурном побједом од 2:0. Први погодак на утакмици постигнут је већ у 26. секунди, када је након шута Давида Алабе лопта закачила једног играча Јувентуса и преварила Буфона. Гол за побједу и миран реванш који је на програму 9. априла постигао је Томас Милер у 63. минути сусрета.

Врло занимљив меч одигран је у Паризу, гдје су три гола постигнута у последњих десет минута. Повела је Барселона у финишу првог полувремена када је након сјајног додавања Данија Алвеса погодио Лео Меси. Аргентинац је на полувремену напустио игру због повреде.

Домаћи до првог изједначења долазе преко Златана Ибрахимовића у 80. минути из очигледног офсајда. Међутим, Каталонци до нове предности долазе у 89. минути када је са бијеле тачке погодио Ћави. Претходно је голман Парижана у свом шеснаестерцу оборио Санчеза. Коначан резултат за какву-такву наду француске екипе у реваншу поставио је Блејс Матуиди у судијској надокнади меча.

У сриједу се играју преостала два меча четвртфинала, а састају се од 20:45 часова Реал Мадрид-Галатасарај и Малага-Борусија Дортмунд.