Куп краља: Реал први финалиста

27-02-2013 01:24:00 | | Г.М./Фото: sportal.rs |

Након ремија у првој утакмици полуфинала шпанског Купа краља, фудбалери Реал Мадрида побиједили су Барселону на "Ноу Кампу" резултатом 3:1 и тако изборили финале. Противник у финалу биће им бољи из дуела Севиље и Атлетико Мадрида који је на програму од 22 часа.

На мечу који је донио доста узбуђења први погодак виђен је већ у 12. минути када је Ђерар Пике у свом казненом простору оборио Кристијана Роналда што је било довољно главном судији да покаже на бијелу тачку. Сигуран извођач био је управо Роналдо. Добру прилику за домаће пропустио је Инијеста у 27. минути, али је његов ударац завршио поред гола гостију.

Нови погодак у мрежи Пинта виђен је у 57. минути. Након акције Барселоне, сјевнула је контра преко Ди Марије који је добро шутирао, голман домаћих само је успио одбити лопту која је дошла право на ногу Роналда што је он искористио и донио Мадриђанима предност од 2:0. Десетак минута касније Реал постиже и трећи погодак преко Варана на асистенцију Озила из корнера.

Почасни погодак за Каталонце постигао је Ђорди Алба у самом финишу утакмице на асистенцију Инијесте.

Противник Реалу у финалном мечу Куп краља биће побједник дуела између Севиље и Атлетико Мадрида. Та утакмица на програму је од 22 часа. Први меч добиле су "јорганђије" резултатом 2:1.

Нови "Ел Класико", овај пут у оквиру 26. кола Примере заказан је у суботу од 16 часова на "Сантијаго Бернабеу".