ФА Куп: Јунајтед убједљив, прошао и Арсенал

26-01-2013 08:59:00 | | Г.М./Фото: bleacherreport.com |

Манчестер Јунајтед пласирао се у осмину финала ФА Купа сигурном побјдом над Фуламом од 4:1. Даље је прошао и Арсенал који је у доста занимљивој утакмици савладао Брајтон у гостима 3:2.

"Црвени ђаволи" одиграли су још једну добру утакмицу и на свом "Олд Трафорду" надиграли данас безидејни Фулам са 4:1. Све вриједно пажње у првом дијелу игре догодило се у трећој минути када је Јунајтед повео са 1:0 преко ветерана Рајана Гигса који је погодио из пенала.

И у наставак меча Јунајтед је ушао добро па је у 50. минути на 2:0 повисио Руни да би само двије минуте касније погодио Хернандез. Чичарито се још једном уписао у стријелце и то у 66. минути на асистенцију Гигса да би почасни погодак за Фулам постигао Хјуз у 77. минути и тако поставио коначан резултат.

Доста занимљивије било је у дуелу Брајтона и Арсенала. У прилично изједначеној утакмици на крају су славиле "топџије" резултатом 3:2. Повео је Арсенал у 16. минути сјајним поготком Жируа, али је у 33. минути Барнс донио изједначење па се резултатом од 1:1 отишло на одмор.

Нову предност Арсеналу донио је својим другим голом Жиру у 56. минути, међутим Уљоа само пет минута касније погађа за ново изједначње. До краја утакмице виђен је још један погодак у режији Тиа Волкота који је након једне лопте која се одбила на ивицу шеснаестерца уз доста среће погодио мрежу домаћих и донио свом тиму пласман у осмину финала.