ФА Куп: Виган надиграо Евертон

09-03-2013 03:46:00 | | Г,М./Фото: bbc.co.uk |

Екипа Виган Атлетика први је полуфиналиста ФА Купа пошто је у утакмици четвртфинала савладала Евертон са убједљивих 3:0.

Екипи Роберта Мартинеза било је довољно свега три минуте у првом полувремену да постигну сва три гола и тако се пласирају у саму завршницу најстаријег клупског такмичења на свијету. Уједно, пласман Вигана у полуфинале ФА Купа је највећи успјех у досадашњој историји клуба.

Голове за Виган постигли су Фигероа у 30, МекМанаман свега минут касније док је трећи погодак дјело Гомеза у 33. минути меча. Шокирани играчи Евертона до краја меча су покушавали промијенити резултат, међутим остало је 3:0 за велико славље фудбалера Вигана.

Данас још играју Манчестер Сити и Барнсли, док ће у недељу снаге одмјерити Милвол-Блекбурн док се у великом дербију састају Манчестер Јунајтед и Челзи.