Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Фудбал > ФА Куп: Побједа Челзија

ФА Куп: Побједа Челзија

Фудбалери Челзија побиједили су на гостовању састав Мидлзброа резултатом 2:0 и тако се пласирали у четвртфинале ФА Купа. Наредни противник "плавцима" из Лондона биће Манчестер Јунајтед.

Челзи је побједом над екипом која се такмичи у Чемпионшипу оправдао улогу фаворита и заслужено прошао у наредну круг такмичења. У првом полувремену није било изразитих шанси, али су гости у наставку постигли два гола што им је било сасвим довољно за тријумф.

Први погодак постигао је Рамирес у 51. минути меча сјајним ударцем са ивице казненог простора. Узбуђења није било све до 73. минуте када за 2:0 погађа Виктор Мозес. Голу је претходио сјајан потез Оскара који је петом додао лопту до Азара а он је сјајно асистирао Мозесу.

У четвртфиналу овогодишњег ФА Купа Челзи ће одмјерити снаге против тренутног лидера Енглеског првенства, Манчестер Јунајтеда.