ФА Куп: Лош дан за премијерлигаше

27-01-2013 07:10:00 | Спортал | Г.М./Фото: sportal |

Фудбалери Олдам Атлетика направили су велико изненађење побједивши Ливерпул у ФА Купу резултатом 3:2. Други клуб из Премијер лиге који је напустио такмичење је Тотенхем кога је савладао Лидс Јунајтед са 2:1 док је најбоље прошао Челзи који је одиграо 2:2 против трећелигаша Брентфорда.

Највеће изненађење ове рунде такмичења направио је члан енглске Лиге 1, Олдам Атлетик који је на свом стадиону побиједио Ливерпул резултатом 3:2. Резултат након првог полувремена гласио је 2:1 а најзаслужнији за предност домаћих био је Смит који постигао оба поготка док је за "редсе" погодио Суарез. Почетком другог полувремена на 3:1 повисио је Вабара да би до краја утакмице Ливерпул преко Алена успио ублажити пораз.

Лидс је головима Варнија и МекКормака савладао Тотенхем резултатом 2:1 и тако им распршио наде у добар пласман у најстаријем клупском такмичењу. Гол за "спарсе" постигао је Клинт Демпси.

У првој утакмици дана, бранилац наслова Челзи је голом Тореса у 83. минути изједначио резултат на 2:2 против Брентфорда и тако изборио реванш меч на "Стемфорд Бриџу". Први гол за Челзи дјело је Оскара док су голове за домаће постигли Трота и Форестер из пенала.