ФА Куп: Јунајтед испустио велику предност

10-03-2013 11:26:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

Екипе Манчестер Јунајтеда и Челзија одиграле су неријешено 2:2 у мечу четвртфинала ФА Купа, иако су "Црвени ђаволи" имали предност од два гола. У другој четвртфиналној утакмици Милвол и Блекбурн су одиграли без голова.

Након што је просула гол предности у мечу осмине финала Лиге шампиона против Реала, екипа Сер Алекса Фергусона данас је нешто слично урадила, овога пута против Челзија у ФА Купу.

Јунајтед је феноменално отворио утакмицу и већ након 11. минута игре повео са 2:0. Први гол дјело је Хавијера Ернандеза већ у петој минути. Предност је дуплирао Вејн Руни само шест минута касније.

Међутим, гости у наставак меча улазе доста офанзивније и преко Едена Азара смањују на 2:1. Челзи до изједначења долази у 68. минути када је  послије контра напада мрежу домаће екипе затресао Рамирес за коначан резултат утакмице. Велику прилику за побједу Челзија пропустио је Хуан Мата у судијској надокнади па ће ове двије екипе у поновљеном мечу одлучити ко ће у полуфинале на мегдан Манчестер Ситију.

И у другој четвртфиналној утакмици одиграној у недељу између Милвола и Блекбурна није било побједника па ће и они морати одиграти поновљени сусрет, а побједника из те утакмице у полуфиналу чека Виган.