ФА Куп: Евертон прошао даље

27-02-2013 02:18:00 | | Г.М./Фото: 24sata.hr |

Екипа Евертона пласирала се у четвртфинале ФА Купа побједивши у реванш мечу на свом стадиону нижелигаша Олдам Атлетик резултатом 3:1.

Прва утакмица осмине финала овог такмичења завршила је неријешено 2:2 па су фудбалери Евертона, који су били апсолутни фаворити против Олдама, морали играти и реванш меч на свом "Гудисон Парку".

Улогу фаворита оправдали су сигурним тријумфом од 3:1. Први гол за домаће постигао је Кевин Миралас у 15. минути, а након нешто више од пола сата игре Евертон је водио са 2:0 голом Лејтона Бејнса из пенала. До краја меча виђена су још два поготка, по један на обе стране. Прво је у 62. минути на 3:0 повећао Леон Осман а само два минута касније коначан резултат поставља Смит.

Последњу утакмицу ове фазе такмичења одиграће у сриједу Мидлзбро и Челзи од 20:45 часова.