Ф1: Фетел најбржи у Малезији

Пилот Ред Була Себастијан Фетел побиједио је на другој овосезонској трци Формуле 1, Великој награди Малезије. На другом мјесту завршио је његов тимски колега Марк Вебер док је треће мјесто освојио возач Мекларена Луис Хамилтон.

Фетел је дошао до 27. побједе у каријери у времену од 1:38:56.681 часова, Вебер је каснио 4.2 секунде док је Луис Хамилтон имао заостатак од 12.1 секунде. Трку је обиљежила одлука актуелног свјетског шампиона да се оглуши о наредбе своје екипе и тако дође до побједе, дискутабилна одлука екипе Мерцедеса као и неуспијех Ферарија.

Возач италијанске екипе Фернандо Алонсо одустао је већ у другом кругу док је Фелипе Маса завршио на петој позицији. Бодове на трци на "Сепангу" освојили су још и Нико Розберг, Роман Грожан, Кими Раиконен, Нико Хилкенберг, Серхио Перез те Жан-Ерик Верније.

Занимљива ситуација десила се Луису Хамилтону када је приликом замјене пнеуматика отишао у бокс свог бившег тима Мекларена, али је, пошто је схватио да је погријешио наставио до правог бокса, оног екипе Мерцедеса.

У генералном пласману након двије одвежене трке тренутно је водећи Фетел са 40 освојених бодова, други је Раиконен са 31 док је на трећој позицији Вебер са 25 бодова. Наредна трка биће вожена 14. априла када ће возачи изаћи на стазу у Шангају гдје ће возити за Велику награду Кине.