Два гола Пацинија, реми у Фиренци

20-01-2013 06:46:00 | | Спорт/ Фото: examiner.com |

Јунак данашње побједе "росонера" против Болоње од 2:0 био је италијнски нападач Ђампаоло Пацини постигавши оба поготка. У првој утакмици дана Фиорентина и Наполи одиграли су неријешено, 1:1.

Милан је успио доћи до нова три бода захваљујућу сналажљивости сјајног Пацинија у противничком шеснаестерцу. Први погодак "пацо-гол" је постигао 65. минути кад је прихватио једну лопту на седам-осам метара, преварио своје чуваре и савладао немоћног Аљардија. Скоро исти сценаријо догодио се и у 82. минуту кад је било 2:0. Коначан резултат поставио је Мексес аутоголом пет минута прије краја.

Овом побједом Милан је привремено заузео шесту позицију на табели са 34. бода, прескочивши Рому која од 20:45 часова игра на свом терену против Интера.

У првој утакмици дана, бодове су подијелили Фиорентина и Наполи. Повели су домаћу у 33. миунту преко Ронкаље који је постигао гол са половине терена. На 1:1 изједначио је Кавани којем је ово био јубиларни стоти погодак у Серији А. Наполи се овим бодом вратио на другу позицију са истим бројем бодова као и Лацијо, док су "виоле" на петом мјесту.

Побједе у овом колу забиљежиле су екипе Катање и Торина у гостима те Сијена на свом стадиону. Без побједника су завршени мечеви Кјево-Парма (1:1) и Аталанта-Каљари (1:1).