Бундеслига: Шалке славио у дербију, Бајерн преокретом до три бода

09-03-2013 08:21:00 | | Г.М./Фото: sportske.net |

У великом дербију 25. кола Бундеслиге Шалке је на својој "Велтинс Арени" савладао актуелног шампиона Борусију Дортмунд са 2:1 док је лидер Бајерн био бољи од Фортуне реултатом 3:2 иако је два пута губио.

Ово је екипи Шалкеа била трећа побједа у низу у овогодишњем шампионату па ће тако састав из Гелзенкирхена у добром расположењу дочекати турски Галатасарај у реваш мечу осмине финала Лиге шампиона наредног уторка.

Сјајну игру у првом полувремену домаћи су крунисали са два гола. Први је дјело Џулијана Дракслера у 12. минути меча да би на 2:0 повисио Клас-Јан Хунтелар у 35. минути. Гол за госте постигао је Роберт Левандовски у 59. минути утакмице. Исти играч је у финишу меча имао сјајну шансу за изједначење али је погодио голмана Хилдебранда па је на крају остало 2:1 за Шалке.

Занимљиву утакмицу одиграли су на "Алијанц Арени" водећи Бајерн и Фортуна из Дизелдорфа. Гости су изненађујуће повели у 16. минути поготком Болија. "Баварци" до изједначења долазе преко Милера у финишу првог полувремена. Нови шок за домаће навијаче дошао је у 71. минути када Ламбертс погађа за нову предност Фортуне. Ипак, лидер до потпуног преокрета долази захваљујући головима Риберија у 71. и Боатенга пет минута прије краја меча.

На табели је и даље водећи Бајерн са чак 20 бодова више од Борусије Дортмунд, док је на трећем мјесту Бајер из Леверкузена.