Британци плаше Румуне и Бугаре

01-02-2013 12:29:00 | | Бранко Ракочевић |

По недавно објављеним прогнозама неких експерата , у наредних пет година у Велику Британију ће доћи из Бугарске и Румуније у потрагу за било каквивм послом најмање 250 хиљада очајника .

Уплашени могућношћу доласка у своју земљу толиког броја Бугара и Румуна , бритнаски министри су решени да по сваку цену одбију  нежељене госте , потенцијалне мигранте из земаља Источне Европе,  придошлица у Европску Унију (ЕУ).

Широка и свеобухватна антирекалама одвраћања

С тим циљем  британски  министри су одлучили да у Румунији и Бугарској развију широку и свеобухватну антирекалмну капмању како би  своју земљу, економске  и друштвене прилике ,па и  злоћудну природу ,приказли у што црњим бојама.

Немате куд код нас, видите какви смо !

Рекламна порука „ Немати куд  код нас, видите какви смо “ је основни акценат  који  хиперболише у негатвном смислу живот у Великој Британији.

Пишући на ову тему, британски Гардиан (Guardian ) је недавно открио да ће  острвске  власти дати све од себе  како би Бугаре и Румуне одвратиле од пута преко Ламанша, плашећи их не само великом стопом незапослености  и дугим редовима пред берзама рада ( дужим од Темзе ) , него још и лошим временским приликама у сва четири годишња доба , од којих најдуже трају  позна јесен  и зима кад „мутно је небо сво“, док се пролеће и лето само симболично промањају иза  тмурних облака .Зато им је боље да остану тамо где су, у својим  земљама  ,које бар не оскудевају у броју сунчаних дана. Напротив, имају их  у изобиљу. Па нека их почну извозити у друге чланице ЕУ,   у Енглеску пре свега, само да не долазе, жељу  да их виде ће, истина, тешко, али  ипак  некако претрпети.

Усавршавање  обика и садржаја антирекламе

Миниситри су чврсто решили да усаврше све облике  и осавремене садржаје антрирекламе  своје земље међу Бугарима и Румунима како би они коначно схавтили да је  Британија  све пре него обећана земља, а да улицама њених градова не теку мед и млеко. Зато боље да се посвете у завичајним просторима базарима меда и фестивалима млека и млечних производа , а британски новинари ће све то помно пратити  и интернетом разглашавти питорескне  крајолике и  медаре, и млекаре, у народним ношњама  са филигрански извезеним  оковратницима, кошуљама и кецељама. Дивота божја, на коју се еври роје попут пчела ! Шта ће им више?

А Британке , за разлику од Румунки и Бугарки, не само што не умеју  да везу, него ни конац у иглу да не могу да  увуку, ни тканину да набоду, толико  им се тресу руке, а уз све то су или   кратковиде , или далековиде, у сваком случају разроке!

Коме су  оне као такве још потребне изузев Енглезима који су на њих навикли !

Гардиан истиче како је безброј варијанти  у игри, па се оечкује да ће коначно бити прецизирани форма и садржај антирекламе .

И недавне  велике поплаве у антрекламним порукама !

Колико је одвараћање Бугара и Румуна од  њиховог намераваног похода на Острво  озбиљно  схваћено, сведочи и потврда да ће у антиреклами значајно место заузети и недавне поплаве великих раземра у Британији које су однеле, нажалост,  десет живота.

 Ипак, мало ко се нада да ће антиреклама , макар  каква  била  по обиму и садржају, чак и са неограниченим „роком употребе „, довести до позитивног исхода  и зауставити талас миграната који се са Црног мора ваља  према Британији.

Преплашила  их ништавност живота

А грађане  новопридошлих чланица ЕУ , Бугарске и Румуније, тешко је уплашити, пошто су већ неколико година толико преплашени ништавношћу живота које им је донело чланство њихових земаља у ЕУ.

 Јер увек је бивало, али можда никад као сада , да сит гладног не разуме .