Арсенал и Ливерпул подијелили бодове, кикс Челзија

31-01-2013 10:47:00 | | Г.М./Фото: sportal.rs |

Дерби утакмица 24.кола енглеске Премијер лиге одигрна је на "Емирејтсу" гдје је Арсенал угостио Ливерпул. Сусрет је завршио без побједника резултатом 2:2. Исти резултат виђен је на сусрету Рединга и Челзија, иако је лондоски клуб водио 2:0 до 87. минуте.

Ливерпул је водио 2:0 против Арсенала головима Луиса Суареза и Џордана Хендерсона којима су кумовале грешке одбране "топџија" али ни то им није било довољно да упишу три бода. Арсенал је до бода дошао захваљујући погоцима Оливијеа Жируа и Тиа Волкота за само три минуте. До краја меча било је прилика за гол, углавном Арсеналових, али се резултат није мјењао.

Челзи је такође просуо предност од два гола. Екипа Рафе Бенитеза је на гостовању код Рединга водила 2:0 до 87. минуте головима Хуана Мате и Френка Лампарда али је сјајни Адам Ле Фондр са два поготка успио изједначити и донијети бод својој екипи.

Треба споменути и побједу лидера на табели, Манчестер Јунајтеда над Саутемптоном резултатом 2:1. Повели су гости преко Родригеза већ у трећем минуту али је Вејн Руни до краја првог полувремена преокренуо резултат и донио свом тиму побједу. Са нова три бода Јунајтед је сада побјегао на седам бодова предности у односу на градског ривала Манчестер Сити.

У осталим мечевима овог кола Евертон је био бољи од ВБА резултатом 2:1, Фулам је на свом терену побиједио Вест Хем 3:1 док су Норвич и Тотенхем одиграли без побједника 1:1.