АКН: Мали освојио треће мјесто

09-02-2013 09:18:00 | | Г.М./Фото: b92 |

Фудбалери Малија побиједили су Гану у мечу за треће мјесто резултатом 3:1 и тако дошли до бронзане медаље на Афричком купу нација.

Очигледно је пораз у полуфиналу турнира од Буркине Фасо оставио дубок траг на фудбалере Гане, тако да их је у утакмици за бронзу репрезентација Малија надиграла у свим сегментима игре те засклужено дошла до бронзаног одличја.

На одмор се отишло предношћу Малија од 1:0 а једини погодак у том дијелу игре постигао је Мамаду Самаса у 21. минути. Одмах почетком наставка, тачније у 48. минути на 2:0 повећава Сејду Кеита. Какву такву наду "Црним звијездама" доноси својим првим голом на шампионату Квадво Асамоа у 82. минути да би коначан резултат од 3:1 поставио Сигамару Дијара у судијској надокнади и тако донио велико славље својим навијачима.

Финални меч на овогодишњем Афричком купу нација на програму је у недељу када се од 19 часова састају Нигерија и Буркина Фасо.