АКН: Гана и Мали први полуфиналисти

02-02-2013 10:59:00 | | Г.М./ Фото: агенције |

Репрезентације Гане и Малија прве су осигурале пласман у полуфинале Афричког купа нација. Гана је рутински савладала Зеленортска острва резултатом 2:0 док је Мали након извођења пенала избацио домаћина тачмичења Јужну Африку.

Гана је очекивано била боља од најпријатнијег изненађења турнира Зеленортских острва. "Црне звијезде" су тек у другом полувремену успјеле сломити отпор формалних гостију у овом мечу захваљујући Мубараку Вакасу који је постигао оба поготка и тако својој земљи донио пласман међу четири најбоље афричке селекције.

У другој утакмици виђена је далеко већа борба. Јужна Африка је искористила теренску иницијативу у првом полувремену па је тако повела у 31. минути преко Рантија што је био и резултат првог дијела игре. Међутим, друго полувријеме припада селекцији Малија а изједначујући погодак пао је у 58. минути када је за 1:1 погодио Сејду Кеита. Резултат се до краја меча није мјењао па се ушло у продужетке.

Продужетци нису донијели много шанси за погодак ни на једној страни па се приступило извођењу једанаестераца. Више среће и концентрације имали су фудбалери Малија који су погодили четири пута, док су домаћи промашили чак три пенала уз два поготка.

Сутра су на програму преостала два меча четвртфинала Афричког купа нација у којима се састају Обала Слоноваче-Нигерија и Буркина Фасо-Того.