АКН: Гана и Мали осигурали наступ у четвртфиналу

28-01-2013 09:46:00 | | Г.М./Фото: 24sata.hr |

Репрезентације Гане и Малија пласирале су се међу осам најбољих селекција на Афричком купу нација. У последњем колу грубе Б Гана ја била боља од Нигера резултатом 3:0 док су Мали и Конго одиграли без побједника 1:1.

Фудбалери Гане су и прије последњег кола обезбједили пласман међу осам најбољих а данас је то за руком пошло и репрезентативцима Малија. У четвртфиналу Гана ће играти против Зеленортских острва док ће Мали на мегдан домаћину турнира, Јужној Африци.

Гана је улогу фаворита против Нигера оправдала убједљивом побједом од 3:0 захваљујући головима Асамое Ђана у шестој, Атсуа у 23. и Бојеа у 49. минути утакмице. У другој утакмици ове групе Мали и Конго одиграли су неријешено па се тако захваљујући освојеном боду Мали пласирао даље. Оба гола виђена су у првом полувремену. Прво је Мбокани довео Конго у вођство из пенала у трећој минути да би коначан резултат поставио Самаса у 14. минути меча.

На табели је прва Гана са седам бодова, Мали је сакупио четири, Конго три док је на зачељу Нигер са једним освојеним бодом.