12-04-2015 09:46:43 | | / vostok.rs |

Возач Мерцедеса и бранилац титуле Британац Луис Хамилтон, победио је данас у трци Формуле 1 за Велику награду Кине у Шангају.

Хамилтон је остварио је 35. победу у каријери, а другу ове сезоне, након тријумфа у Аустралији. Од самог старта возио је сигурно, а трку је завршио за сат, 39 минута, 42 секунде и осам стотинки.

Возачи су трку завршили иза возила безбедности, пошто се два круга пре краја запалио мотор Макса Верштапена из екипе Торо Росо.

Друго место заузео је његов клупски колега Нико Розберг са заостатком од седам десетинки, а на победничко постоље попео се и Себастијан Фетел из Ферарија са 3 секунде заостатка.

Четврто место заузео је возач Ферарија Кими Раиконен, а пето и шесто место возачи Вилијамса Фелипе Маса и Валтери Ботас.

Бодове су освојили и Роман Грожан из Лотуса, Фелипе Наср из Заубера, возач Ред Була Данијел Рикардо и Маркус Ериксон из Заубера.

Наредна трка возиће се 19. априла у Манами, за Велику награду Бахреина.