Србија у полуфиналу, Норвежанке на коленима!

19-12-2013 09:54:50 | | rts.rs, фото: старспорт/ vostok.rs |

Србија - Норвешка 28:25 (крај). У финалу пре финала рукометашице Србије направиле су прави подвиг и и после дивовске борбе победиле светског и олимпијског шампиона Норвешку 28:25 (15:16). У борби за финале 20. децембра, против Пољске. Играч утакмице Драгана Цвијић која је одиграла утакмицу живота! У Арени оборен рекорд - 15 923 посетиоца.

Рукометашице Србије пласирале су се у полуфинале првенства света пошто су у Београду, у четвртфиналу, савладале селекцију Норвешке са 28:25 (15:16).

Изабранице Саше Бошковића оствариле су прави подвиг и после дивовске борбе током целог меча срушиле браниоца титуле и актуелног олимпијског шампиона. Јунакинје тријумфа биле су Сања Дамњановић са осам и Драгана Цвијић са осам голова, као и несавладиви голман Катарина Томашевић.

Србија се у борби за финале 20. децембра, такоће у Београду, састаје са Пољском, која је у Новом Саду победила Француску са 22:21 (11:8).

Србија је направила велики преокрет, пошто је у другом полувремену губила 21:16, а онда је направила серију 11:2 и повела са 27:23 и тада јој је остало да последња три минута сачува победу.

Утакмицу у београдској Арени посматрала су 15.923 гледаоца, што је нови рекорд на светским првенствима у рукомету за жене.

Србија је прва повела, али је онда је Норвешка преузела контролу меча и брзо стекла осетнију предност, 5:2, а нешто касније и 7:4. Наше рукометашице су у првом полувремену промашиле три седмерца, али је Дамњановићева постигла гол у последњем секунду те деонице за само гол заостатка 15:16.

Домаћи тим је јако лоше почео друго полувреме, а Норвежанке су тада постигле четири гола и дошле до предности 20:15, односно 21:16 у 26. минуту.

Тада су Српкиње "загризле" и почеле да играју као у трансу, да би у 47. минуту преко Цвијићеве дошле до изједначења 21:21. Србија није искористила следећи напад, а онда је Катарина Томашевић одбранила седмерац, да би капитен Андреа Лекић дала гол за прво вођство после почетка меча, 22:21.

Публика у Арени тада је почела здушно да бори домаћи тим, а Катарина Крпеж и Драгана Цвијић постигле су по гол, а после поготка Норвежанки, Дамњановићева је дала још један за великих 26:22, пет минута краја.

Српкиње су успеле да сачувају предност и забележе велику победу.