Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Дневник Универзијаде

Дневник Универзијаде

12-07-2013 10:36:40 | | Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs |

У среду је на Универзијади у Казању подељено 44 комплета награда. Руси су освојили 38 медаље од којих су 23 највише.

Дан је почео двоструком победом у такмичењу у брзом ходању на 20 км код жена. Анисја Кирдјапкина је финиширала прва. Сребро и бронза су припали Ирини Јуниановој и Лини Бикуловој. И њих три су заједно постале шампионке Универзијаде у екипном пласману. У вечерњем програму лаки атлетичари су допунили златне резерве Русије с још три медаље. Дмитриј Тарабин је најдаље бацио копље. Олимпијска шампионка из Пекинга Јулија Зарипова је најбрже трчала у стиплчезу (3000 метара с препонама), Анастасија Савченко се највише винула изнад стадиона „Централни“ уз помоћ мотке. У среду је завршен турнир у боксу. Подељено је 10 комплета награда. Руси су освојили победе у шест тежинских категорија. То су Сергеј Водопјанов, Адлан Абдурашидов, Раџаб Бутајев, Андреј Замковој, Евгеније Тишченко и Магомед Омаров. Такође, 10 комплета награда је подељено на појединачним такмичњеима у спортској гимнастици. И ту су златне медаље освојили домаћини Универзијаде. Ксенија Афанасјева је победила у прескоку и слободном стилу, Алија Мустафина на греди, Николај Куксенков је био најбољи у вежбама на коњу, а Емину Гарибову није било равних на греди и паралелним гредама.

У појединачним такмичењима у џудоу другу руску златну медаљу на казањском попришту освојила је Олесја Кузњецова у најлакшој женској тежинској категорији, а олимпијски шампион Арсен Галстјан је у финалу изгубио и освојио је сребрну награду. Оксана Сливенко је донела Русији прво злато на Универзијади у тешкој атлетици. Руси су првог дана освојили три златне медаље у такмичењима у пливању. Јана Мартинова је победила у мешовитом стилу на четристо метара. Победили су руски квартети (женски и мушки) у штафетама 4 пута по 100 метара слободним стилом. Ни руски мајтори мачевања нису изневерили традицију да доносе по једну златну медаљу дневно. Камил Ибрагимов, Николај Коваљов, Никита Проскура и Венијамин Решетников су шампиони Универзијаде у екипним борбама мачевалаца. Сад Руси у активи имају 62 златне медаље, а укупно – 115. На прошлој Универзијади у Шенжену домаћини су освојили 75 медаља. Ако Руси наставе овим темпом, резултат Шенжена ће бити превазиђен.