Kошаркашице Србије се пласирале у полуфинале Олимпијских игара

04-08-2021 06:30:35 | | фото: oks.org.rs/ vostok.rs |

Kошаркашице Србије победиле су Kину у утакмици четвртине финала Олимпијских игара и пласирале се у полуфинале највећег светског такмичења. Србија је данас била боља од Kине резултатом 77-70.

У изузетно борбеној и неизвесној утакмици наше кошаркашице су у последњој четвртини успеле да сломе отпор неугодних Kинескиња и направе нови корак ка одбрани олимпијске бронзе из Рија.

Најефикаснија у тиму Србије била је Јелена Брукс са 18 поена, а за њом и Соња Васић са 16 поена.

Kошаркашице Србије ће се у полуфиналу састати са бољом екипом из дуела између САД и Аустралије.

POLUFINALEE!

Pobedom nad Kinom sa 77:70 košarkašice#TeamSerbiaplasirale su se u polufinale Olimpijskih igara.

Bravooo devojkee#Tokyo2020#Basketball#JedanTimIstiCilj#ZaSrbijupic.twitter.com/82k3i4fR7g