Србија убедљива против Црне Горе, са Италијом у четвртфиналу

02-08-2021 08:09:58 | | фото: twitter.com/OKSrbije/ vostok.rs |

Ватерполисти Србије победили су Црну Гору 14:6 у последњем колу групне фазе Олимпијских игара у Токију. Актуелне шампионе Олимпијских игара у четвртфиналу очекује дуел против светског шампиона – Италије.

Делфини су одиграли убедљиво најбољи меч од старта турнира у Токију, а посебно импресивна била је одбрана која је подсетила на оне најбоље дане.

Од старта утакмице изабраници Дејана Савића кренули су са фуриозном игром. Ређали су се голови, а Ајкуле нису имале одговор.

Мандић, Филиповић, Јакшић... Редом су падали голове и после прве четвртине србски ватерполисти имали су пет голова предности – 6:1.

Нису попуштали, предност је и расла, те се ни у једном тренутку није поставило питање победника.

Vaterpolisti Srbije na poluvremenu vode protiv Crne Gore rezultatom 8:2!#Olympics#Srb#Waterpolopic.twitter.com/0qGByiiOJs