Енглеска у четвртфиналу након пенала са Колумбијом

03-07-2018 10:42:32 | | / vostok.rs |

Репрезентација Енглеске, последњи је учесник четвртфинала Светског првенства, пошто је савладала Колумбију након бољег извођења једанаестераца (4:3). У регуларном току и након продужетака резултат је био 1:1.

Енглези су први пут у својој историји успели да славе у нокаут фази Светског првенства након извођења једанаестерца.

То су урадили након што нису блистали у регуларном току и продужецима, али су успели да постану последњи учесник четвртфинала Мундијала у Русији.

Енглези су повели управо са беле тачке у 57. минуту, када је сигуран био Кејн.

Имао је "горди албион" предност све до 93. минута и чинило се да ће успети да без примљеног гола савлада Колумбију.

На сцену у спас Колумбијаца је поново ступио штопер Јери Мина, који сјајним скоком и ударцем главом у 93. минуту доноси изједначење својој екипи.

Меч је отишао у продужетке, који нису били претерано садржајни, па су победника морали да одлуче једанаестерци.

Након што су сигурни били Фалкао, Кејн, Квадрадо, Рашфорд и Муријел, први је ударац са беле тачке промашио Хендерсон при резултату 3:2 за Колумбију.

Имала је Колумбија изгледне шансе за пролазак даље, али одмах потом Урибе шутира силовито, али погађа пречку.

Искористили су Енглези моменат, који је од тог тренутка био на њиховој страни. Трипије је изједначио на 3:3, да би потом Карлосу Баки пенал одбранио Пикфорд.

Тачку на меч и пролаз у четвртфинале потврдио је Дајер последњим пеналом.