"Ел класико" без побједника

У првој утакмици полуфинала шпанског Купа краља Реал Мадрид и Барселона одиграли су неријешено 1:1. Гол за Барсу постигао је Фабрегас док је за Реал стријелац био Варан.

Реал је у меч ушао ослабљен неиграњем Касиљаса и Пепеа који су повријеђени док су Коентрао и Ди Марија суспендовани. Одлични су зато били резервни играчи, Варан је постигао погодак за коначан резултат док је голман Лопез имао неколико добрих одбрана.

У првом полувремену "Каталонци" су били конкретнији те су имали неколико прилика за гол. Ћави је погодио пречку да би му нешто касније споменути Варан избацио једну лопту са гол линије.

Први погодак је пао почетком другог дијела, у 50. минуту када је Фабрегас избио један на један са голманом Реала и рутински лопту послао у мрежу. У наставку су домаћи имали пар шанси преко Бенземе и Роналда али се резултат није мјењао све до 83. минуте када је послије убацивања из угла Варан био највиши у скоку и донио мадриђанима изједначење.

Реванш меч игра се 27. фебруара на "Ноу Кампу".